KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Plesk Sınırsız Trial Otomasyonu - MarkaHost

Bu yazımızda sizlere Plesk' i sınırsız ve ücretsiz bir şekilde nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Plesk Sınırsız Trial Otomasyonu

Bu yazımızda sizlere Plesk' i sınırsız ve ücretsiz bir şekilde nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Plesk, CPanel' in yüksek lisans ücretlerine karşın kullanıcılar tarafından en çok kullanılan alternatif web kontrol panellerinden birisidir. Fakat elbette bu panelde de bir lisans sistemi bulunuyor. Plesk' in sitesindeki bilgilere göre lisans ücretleri aylık 30$' a kadar çıkabiliyor. Plesk panelin kurulumu konusunda da yardıma ihtiyacınız varsa bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hemen öncesinde eğer ki sitelerinizi barındırmak için sanal sunucu ya da hosting ihtiyacınızı karşılamak için paketlerimize göz atabilirsiniz.

 

Plesk size 15 günlük bir denem sürümü sunmaktadır. Bu sürenin sonunda panel ve siteleriniz ulaşılamaz olacaktır. Fakat Plesk' teki lisans sisteminden dolayı bir IP adresine birden fazla kez deneme lisansı girilebilmektedir. Dolayısıyla bu linkten sürekli olarak Plesk deneme anahtarı için talepte bulunabilirsiniz. Her 15 günde bir buraya girmeli, gerekli bilgileri doldurmalı ve lisans anahtarınızı alıp panelde ilgili yere girmeniz gerekmektedir. 

 

Fakat bunun oldukça basit bir yolu daha var. Sunucunuz sizin yerinize otomatik olarak 15 günde bir deneme anahtarını alıp sunucunuza ekleyebilir ve bu sayede hiç kafanıza takmadan sınırsız bir şekilde bu paneli kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Linux İçin Plesk Trial Otomasyonu

Panelinize giriş yapın ve sağ taraftaki "Araçlar ve Ayarlar" seçeneğine tıklayın. Açılan sekmede "Zamanlanmış Görevler (Cron işleri)" seçeneğini bulup tıklayın. Üst taraftan görev ekle diyerek yeni görev oluşturmalıyız. "Bir komutu çalıştır" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olduktan sonra komut alanına aşağıdaki komutu yapıştırıyoruz. "Tamam" butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz. İşlem bu kadar.

Windows İçin Plesk Trial Otomasyonu

Panelinize giriş yapın ve sağ taraftaki "Araçlar ve Ayarlar" seçeneğine tıklayın. Açılan sekmede "Zamanlanmış Görevler (Cron işleri)" seçeneğini bulup tıklayın. Üst taraftan görev ekle diyerek yeni görev oluşturmalıyız. "Bir komutu çalıştır" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olduktan sonra ilk boşluğa aşağıdaki komutu:

C:\Program Files (x86)\Plesk\/admin/engine/php.ex

İşleminiz tamamlanmıştır, artık Plesk' i sınırsız ve ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.