KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Alan Adı Sorgulama

Alan adınızı doğru ve etkili bir şekilde kaydetmek için uzman desteği ile adım atın.

  • DNS Yönetimi
  • İç Transfer
  • Müşterilerinize Özel Alt Panel
  • Ücretsiz SSL & Yedekleme
Lütfen alan adı transfer kodunuzu giriniz.
DEVAM ET

MARKAHOST

Türkiye'nin En Güçlü Barındırma Hizmetine Güvenebilirsiniz

Modern hayatın ihtiyaçlarını karşılamak üzere birbirinden donanımlı servislerimizle hizmetinizdeyiz.

...

Gelişmiş DNS Yönetimi

Domainlerinizin DNS yönetimini gelişmiş DNS yönetimi ile panelinizden kolayca kullanabilir, DNS güncellemelerinizi yapabilir, işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

...

Anında Aktivasyon

Domainlerinizi kayıt ettiğiniz andan itibaren hızlı bir şekilde kayıt ve aktivasyon işlemi gerçekleşmektedir. Alan adı yenileme, domain kayıt işlemleriniz anında aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

...

Ekonomik Fiyatlar

Uygun fiyatlarla domain kayıt hizmetlerimizden yararlanabilir, alan adlarınızın sürelerini ekonomik fiyatlarla uzatabilirsiniz.

...

Ücretsiz Nameserver

Domainlerinize özel ücretsiz şekilde nameserver oluşturabilirsiniz. Markahost üzerinden kendi panelinizden istediğiniz şekilde yönlendirme yaparak kullanabilirsiniz.

...

İç Domain Transferi

Domainlerinizi Markahost üzerinde barınan farklı bir kullanıcıya transfer edebilirsiniz. İç transfer talimatınızdan itibaren kısa süre içerisinde karşı tarafın panelinde yer alacaktır.

...

Alan Adı Yenileme / Uzatma

Alan adlarınızın sürelerini uzatabilir, süresi dolan alan adlarınızın yenileyenilirsiniz. Alan adlarınız yenileme talimatınızdan sonra otomatik olarak yenilenmektedir.

...

Whois Gizleme

Alan adlarınızın başkaları tarafından detaylı incelemesini önlemek isterseniz, ücretsiz olarak sizlere sunduğumuz domain whois gizleme özelliğini aktif ederek, alan adlarınızın detaylarını kısıtlandırabilirsiniz.

...

Alan Adı Koruması

Alan adlarınız kayıt ettiğiniz andan itibaren Markahost ve ICANN kuruluşlarının koruması altına alınmaktadır. Domain üzerindeki hak ve talepleriniz tamamen şahsınıza aittir. Markahost korumak ile yükümlüdür.

DOMAİN HİZMETLERİ İÇİN

Sıkça Sorulan Sorular

Her şey cloud altyapıda, SSD Cloud Paketleri performans için tasarlandı.

Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim.

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır.

Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Alan Adı (Domain) Tescili nedir ?

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyor musunuz?

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktive edilir?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?

Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları göndermekteyiz.

.tr uzantılı alan adı tescili için belge talep edilir mi ?

.tr uzantılı alan adlarının bazılarında belge ibraz mecburiyeti bulunmaktadır. Bu belgeler tescil işlemi sonrasında talep edilmektedir.

.tr uzantılı alan adı tescili ile ilgili gerekli belgeler.

Domain tescilini yenilemezsem ne olur?

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?

Whois bilgileri varsayılan ayar olarak erişime açık durumdadır. Dilerseniz sipariş sonrası domain panelinizden gizleyebilirsiniz.

NEDEN MARKAHOST ?
Karar Vermenize Yardımcı Olalım

Her şey cloud altyapıda, SSD Cloud Paketleri performans için tasarlandı.

...
MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 885 2713
...
YARDIM MI LAZIM ? Canlı Destek