KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Xammp Nedir? - MarkaHost

Xampp, şahsınıza özel kuracağınız internet sitesinin kurulum aşamasında kullanabileceğiniz kullanışlı olmasının yanı sıra yararlı da olan yazılım sistemlerinden biridir.

Xammp Nedir?

Xampp, şahsınıza özel kuracağınız internet sitesinin kurulum aşamasında kullanabileceğiniz kullanışlı olmasının yanı sıra yararlı da olan yazılım sistemlerinden biridir. Bu yazılım PHP, Apache, Perl, Tomcat, MercuryMail ve FileZilla gibi yazılımları tek başlık altında sunarken internet sitenizi yayına almanıza yardımcı olur.

Xampp Neden Kullanılır?

Xampp ismiyle bilinen yazılımın sunmuş olduğu en önemli avantaj internet sitenizi barındırmak için kullanmış olduğunuz sunuculara ekstra ücret ödemeye gerek kalmadan eski bilgisayarınızı ya da işyerinizde atıl durumda olan bilgisayarı sunucu olarak kullanıp internet sitesini yayına almaya yardımcı olmasıdır.

Xampp Nasıl Kurulur?

Xampp programının kurulumu, kullanımında olduğu kadar basit birkaç işlemle sınırlıdır. Xampp yazılımının resmi olarak yayın yapan internet sitesine girerek ilgili bağlantıdan programı indirebilir ve ardından program kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Xampp programını indirin ve kurulumu başlatın.
  2. Kurulumun her adımında size sunulan varyasyonların seçimini yapın.
  3. Kurulum işlemini tamamlayın ve bilgisayarınızı sunucu olarak kullanarak internet sitenizi yayına alın.

Bu programın kurulum aşaması sadece üç adımla sınırlı olduğu için kullanışlılığından kaynaklı olarak birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.