KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

WordPress' te Unutulan Şifre Nasıl Sıfırlanır? - MarkaHost

Eminim sizin de daha önce uzun ve karmaşık parolalarınızı bir anda unuttuğunuz ve bu yüzden işlerinizi geciktirdiğiniz olmuştur. Peki ya WordPress'teki yönetici hesabınızın şifresini unutursanız ne yapmalısınız?

WordPress' te Unutulan Şifre Nasıl Sıfırlanır?

Eminim sizin de daha önce uzun ve karmaşık parolalarınızı bir anda unuttuğunuz ve bu yüzden işlerinizi geciktirdiğiniz olmuştur. Peki ya WordPress'teki yönetici hesabınızın şifresini unutursanız ne yapmalısınız? Merak etmeyin hiç sorun değil! Şifrenizi sıfırlamanın çok basit 2 yolu var. Sizler için bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Hemen öncesinde eğer ki sitelerinizi barındırmak için sanal sunucu ya da hosting ihtiyacınızı karşılamak için paketlerimize göz atabilirsiniz.

Size tavsiyemiz öncelikli olarak birinci yöntemi denemenizdir. Çünkü ikinci yöntemi uygularken hatalı bir şeyler yapmanız sitenizi tamamen işlevsiz hale getirebilir. Adımları dikkatli uygularsanız herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

 

1. WordPress Giriş Ekranından Sıfırlama

İlk yöntemimiz ikinciye göre çok daha kolay. İlk olarak giriş sayfasındaki "Parolanızı mı unuttunuz?" kısmına tıklıyoruz.

 

Ardından açılan sayfaya kullanıcı adımızı ya da e-postamızı yazıyoruz. Şifre yenileme bağlantımız e-postamıza düşecektir. Bağlantıya tıkladıktan sonra yeni şifrenizi girerek şifre sıfırlama işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Spam klasörünü kontrol etmeyi unutmayın.

Ama işler her zaman beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Örneğin kurulum sırasında yanlış e-posta yazdıysanız ya da herhang bir sebepten sunucunuz e-posta gönderemiyorsa tamamen kesin çözüm sunan ikinci bir yöntem daha var.

 

2. Veritabanından Şifre Sıfırlama

Kontrol panelimize giriş yapıp phpMyAdmin seçeneğine tıklıyoruz. Herkesin yöntemin paneli aynı olmayacağından bu seçeneğin nerede olacağı hakkında maalesef tam olarak bir bilgi veremiyoruz. Sol taraftan Wordpress' in kurulu olduğu veritabanını bulup onu açıyoruz. Eğer sitenizde başka bir kurulum işlemi yapmadıysanız muhtemelen tek veritabanı gözükecektir. Ardından "wp_users" tablosuna tıklıyoruz. Otomatik kurulum yaptıysanız güvenlik sebebiyle tablo isimleri "A2dsai_users" şeklinde de olabilir.

 

 

 

Sol taraftan tablomuzun hemen yanındaki onay kutucuğunu işaretledikten sonra "Düzenle" seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan sütunlar arasından "user_pass" değerinin karşısındaki sayıları ($P$B8cdINFXa41kXYZfN0Ja7xLpwoKqZc1 gibi) sildikten sonra yeni şifremizi direkt olarak yazıyoruz. Hemen yanında bulunan işlev kutucuğundan aşağıya kaydırarak MD5 seçeneğini buluyoruz. Çünkü yeni şifremizin MD5 ile şifrelenmesi gerekmektedir. Sağ alttaki "Git" seçeneğine tıkladığımızda işlemimiz tamamlanmış olacaktır.

 

 

Artık normal bir şekilde WordPress yönetim panelinize giriş yapabilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.