KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

VPN Nasıl İndirilir? - MarkaHost

Bu yazımızda ise tarayıcınıza nasıl VPN indirebileceğinizi anlatacağız.

VPN Nasıl İndirilir?

VPN (Sanal Özel Ağ), internete güvenli ve özel olarak erişmenizi sağlayan bir teknolojidir. Cihazınız ve internet arasında güvenli bir tünel görevi görür. İnternete bağlanan cihaz (bilgisayar, akıllı telefon, tablet) ile VPN sunucusu arasında dolaşan veriler şifrelenir. Bu nedenle VPN'ler güvenlik, gizlilik ve bazı kısıtlamalardan korunmak için kullanılabilir. Çok daha detaylı bilgi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda ise tarayıcınıza nasıl VPN indirebileceğinizi anlatacağız.

 

Hemen öncesinde eğer ki hosting, VDS / VPS ihtiyaçlarınız için paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Cihazınıza VPN indirmenin birden fazla yolu var. Bu yazımızda birkaç tanesinden bahsedeceğiz. Tüm adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız siz de VPN kullanabileceksiniz.

 

1. Chrome Eklentisi

Masaüstü cihazınızda Chrome kullanıyorsanız eklenti olarak tarayıcınıza indirebilirsiniz. Bu tarayıcıdan yapacağınız tüm işlemlerde VPN aktif olacaktır. Google Chrome uygulamasını bilgisayarımıza indirip kurduktan sonra Chrome Web Mağazasına giriyoruz. Yönlendirme için buraya tıklayabilirsiniz. 

 

 

Sol üstteki kutucuğa VPN yazdıktan sonra "Enter" tuşu ile arama yapabiliriz. Karşınıza birden fazla VPN eklentisi çıkacaktır. Biz bu makalemizde "ZenMate" kullanmayı tercih ettik. "ZenMate Ücretsiz VPN - Free VPN Chrome" a tıkladıktan sonra sağ üstteki "Chrome' a Ekle" butonuna tıklayarak eklentiyi indirebilirsiniz.

 

 

Karşınıza çıkan kutucuğu onayladıktan kısa bir süre sonra eklentimiz indirilmiş olacak. URL çubuğunun sağ üstündeki yapboz simgesine tıkladığınızda eklentiyi görebilirsiniz. Eklentimizin üzerine tıkladığımızda size yapmanız gerekenleri kendisi de güzelce anlatıyor.

 

Açılan kısımda alttan dilediğimiz ülkeyi seçiyoruz, ardından büyük beyaz butona tıklıyoruz. Biraz bekledikten sonra tebrikler, artık VPN' ininiz aktif. IP adresinizi sorguladığınızda başka bir ülkeye ait olduğunu görebilirsiniz.

 

2. Bilgisayar Programı

VPN yazılımını dilerseniz direkt bilgisayarınıza da indirebilirsiniz. NordVPN, Express VPN, Betternet VPN önerilerimiz arasındadır. Normal program kurulumu yaptığınız gibi indirip size gösterilen adımları takip edebilirsiniz.

 

3. Mobil Uygulama

Sadece bilgisayarınızda değil telefon ve tabletinizde de VPN kullanabilirsiniz. Uygulama mağazasına VPN yazarak karşınıza çıkan uygulamalardan birisini seçebilir ve indirebilirsiniz. Kullanımı bilgisayardaki kadar kolay olup en az onlar kadar etkilidir. Mobil cihazlar için ise Hotspot Shield, SuperVPN gibi uygulamaları önerebiliriz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.