KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

VDS Nedir? VDS Kiralamanın Avantajları - MarkaHost

VDS Nedir ve VDS Kiralamanın Avantajları gibi konular hakkında gerekli olan tüm bilgilere bu yayınımızdan ulaşabilirsiniz.

VDS Nedir? VDS Kiralamanın Avantajları

Kaynakların tamamen kullanıcıya ait olduğu kişisel sunucular Virtual Dedicated Sunucu yani VDS olarak tanımlanmaktadır. Bu bileşenler veri merkezinde barınan fiziksel sunucuların sanal olarak bölümlenmesi ve kişilerin tercihleri doğrultusunda kurulan işletim sistemi ile kullanıma hazır hale geliyor. Bu hizmette kullanıcılar doğrudan erişim yetkisine sahiptir. Hâl böyle olunca güncelleme ve yazılım kurulumu gibi işlemler kolayca gerçekleştiriliyor. Sunucu içerisindeki bileşenlerin tercihe bağlı olarak değiştirilmesi ya da güncellenmesi bu hizmetin en önemli avantajları arasında yer alıyor. Sunucunun yapısına göre yapılan yükseltmeler sonucunda VDS fiyatları değişkenlik gösterebiliyor.

vds-sunucu-nedir

VDS Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hosting firmaları tarafından sunulan özel sunucu hizmetinin birbirinden önemli avantajları bulunuyor. Bu doğrultuda avantajlardan bahsetmek gerekirse;

  1. VDS sunucularda RAM, CPU ve HDD gibi bölümlerin tamamı paylaşımsızdır. Bu doğrultuda herhangi bir kişiyle ortak kullanmanıza gerek kalmadan hizmet alabilirsiniz.
  2. VDS’te sahiplik erişiminiz olacağı için sunucu bazlı kontrollerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz.
  3. İnternet sitenizi VDS sunucuda barındırıyorsanız kaynak yetersizliği durumunda kaynak arttırma imkanı bulabilirsiniz.
  4. Dedicated sunucuya göre daha ekonomik olmanın yanı sıra aynı özellikleri taşımaktadır.
  5. Güvenlik önlemleri tamamen sizin sorumluluğunuzda olup hangi yazılımı kullanacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

Markahost tarafından sunulan VDS paketlerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.