KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Plesk Panel Nedir, Sunduğu Özellikler Nelerdir? - MarkaHost

Plesk Panel avantajlarından ve nasıl çalıştığından bu yazımızda en ince ayrıntısına kadar bahsettik.

Plesk Panel Nedir, Sunduğu Özellikler Nelerdir?

Bir internet sitesini web ortamında yayına almak için ihtiyacınız olan en temel öğe alan adı ve hostingdir. Bu doğrultuda markanızı en iyi şekilde temsil eden alan adını seçtikten sonra seçmiş olduğunuz barındırma hizmeti aracılığıyla siteyi yayına alabilirsiniz. Hosting içerisinde yapabileceğiniz işlemleri daha kolay kontrol etmek için kontrol paneline ihtiyacınız olacaktır ki günümüzde cPanel ve Plesk Panel son zamanlarda popülerliğini arttıran kontrol paneli yazılımları arasında yer alıyor.

Linux ve Windows işletim sistemli bir sunucunuz bulunuyor aynı zamanda cPanel tarafından uygulanan lisans ücretleri bütçenizi çok aşıyorsa Plesk Panel kullanarak barındırma hizmetinin tüm kontrolünü elinize alabilirsiniz. Bu kontrol panelinin sunmuş olduğu özellikler bir sonraki başlıkta belirtilmiştir.

Bu içerik ilginizi çekebilir: Linux Sunucunun Sunduğu Avantajlar

Plesk Panel Özellikleri Nelerdir?

Plesk Panel’in en önemli özelliği barındırma hizmetini çok kolay bir şekilde idare etme imkanı sunmasıdır. Bunun akabinde;

  1. Alan Adı Yönetimi: İnternet sitenizin sahip olduğu alan adını değiştirebilir, silebilir ya da yenileyebilirsiniz.
  2. E-posta Hesapları Oluşturma: Plesk Panel üzerinden internet sitenizin uzantısına ait bir mail adresi oluşturabilirsiniz.
  3. Veritabanı Oluşturma: Plesk Panel ile yeni veritabanı oluşturabilir ya da veritabanı güncelleme işlemleri yapabilirsiniz.
  4. Trafik Analizi: Bir internet sitesini yönetmek o siteye özgü olan birçok konuya önem vermekten geçer. Bu sebeple internet sitenizin trafik takibini yapmalısınız. Plesk Panel trafik durumunun ne kadar olduğuna kadar tüm bilgileri size aktarıyor.

Bu avantajlar sebebiyle tarafımızca sunulan Linux ve Windows tabanlı sunucu hizmetlerinden faydalanarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde Plesk Panel kurulumu yaptırıp internet sitenizi yönetmeye başlayabilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.