KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Linux Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? - MarkaHost

Linux Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir sorusuna en detaylı şekilde yanıtlar vererek size bilgi aktarıyoruz.

 Linux Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte farklı farklı sunucu seçenekleriyle karşılaştığımız aşikar. Bu sunucular tabii ki bazı kriterlere göre kendi aralarında sınıflandırılıyor. Herhangi bir iş, sistem verimliliği ve ağ yönetimi gibi konularda sunuculara ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple en yüksek performanslı sunucu seçimi yaparken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekiyor.

Linux Sunucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Linux sunucu satın alırken aşağıdaki durumların her birini göz önünde bulundurmanız satın alım sonrası ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önünü kesecektir.

Sunucunun İnternet Hızı

Bir Linux sunucu kiraladığınızda alacağınız performansın her zaman üst seviyelerde olmasını talep edersiniz. Bu sebeple barındırdığınız internet sitesinin hızlı ve performanslı olması için internet hızının da yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Disk Alanı ve Bant Genişliği

İnternet sitenizi barındıracağınız sunucunun disk alanı belirli bir süre sonra yeterli olmazsa internet siteniz bu durumda zarar görecektir. Hâl böyle olunca disk alanı geniş bir sunucu tercih etmeye özen gösterin.

Sunucunun Desteklediği Programlar

Sunucuyu sadece internet sitesi barındırmak için değil tam tersine herhangi bir yedekleme ya da farklı bir işlem yapmak için kullanabilirsiniz. Bu doğrultuda satın alacağınız firmadan sunucuda kullanacağınız programın desteklenip desteklenmediği hakkında bilgi talep etmelisiniz.

Bu içerik ilginizi çekebilir. Linux Sunucunun Sunduğu Avantajlar

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.