KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Hosting Nedir ? - MarkaHost

Hosting yani barındırma hizmeti nedir. Hosting fiyatları neye göre belirlenir. Hosting fiyatlarını etkileyen şeyler nelerdir.

Hosting Nedir ?

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği ve 7/'4 internete bağlı olarak yayım yapan bir bilgisayarda barındırılmasıdır.. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür. İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına çok hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir.

Web siteye ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de barındırma hizmeti denir. Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır. Hosting paketleri sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklikler gösterebilir. Bu özellikler doğrultusunda alacağınız hosting hizmetinin fiyatıda değişecektir. 

Fiyatı ve performansı etkileyen temel hosting özellikleri:

• Hosting Depolama Alanı ( Kullanım ihtiyacınız olan alana göre fiyat değişecektir)
• Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği (İnternet sitenizin hızlı bir bant genişliğinde yayımlanması performansını etkliyecektir)
• Sunucu İşletim Sistemi Tipi (Windows, Linux, Unix, Centos, Redhat, FreeBSD)
• Veri Tabanı Desteği (MySQL, MSSQL, Access, ...)
• Admin Paneli (Plesk, cPanel, Direct Admin, Entrenix, ...)
SSL Desteği Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,...)
• Server Side Scripts (ASP.NET, ASP, PHP, ...)
• Sunucu özelliklerine tam erişim

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.