KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

CPanel PHP.ini Düzenleme İşlemi - MarkaHost

Sitenize herhangi bir şey yüklemeye çalıştığınızda, satın aldığınız bir temayı yüklemeye çalıştığınızda ya da WordPress' te bir eklenti kurmaya çalıştığınızda hata almış olabilirsiniz. Bugün sizlere bu işlemi nasıl yapabileceğinizi CPanel üzerinde oldukça

CPanel PHP.ini Düzenleme İşlemi

Sitenize herhangi bir şey yüklemeye çalıştığınızda, satın aldığınız bir temayı yüklemeye çalıştığınızda ya da WordPress' te bir eklenti kurmaya çalıştığınızda "upload_max_filesize" veya "max_execution_time" ile alakalı hata alabilirsiniz. Muhtemelen php.ini ayarlarından lütfen bu değeri arttırın şeklinde bir yazı ile karşılaşmışsınızdır. Bugün sizlere bu işlemi nasıl yapabileceğinizi CPanel üzerinde oldukça kolay bir şekilde anlatacağız. Bu işlemi yapmak için bir sürü yöntem var fakat bugün en basitini işleyeceğiz.

 

Öncelikle eğer ki hosting ve sanal sunucu ihtiyacınız varsa sitemize göz atabilirsiniz.

 

İlk olarak CPanel' e giriş yapmamız gerekiyor. Ardından biraz aşağıya kaydırıp "Select PHP Version" seçeneğine tıklayın.

 

 

Hemen ardından açılan sayfada sol üstteki "Options" seçeneğine tıklayın. 

 

 

Muhtemelen size bu sürümde düzenleme yapamayacağınızı söyleyen bir yazı ile karşılaşacaksınız. "Current PHP Version" değerini native olmayan dilediğiniz sürüme alıp işleminize devam edebilirsiniz. Sürümünüzü değiştirdikten sonra çıkan minik "Set as Current" seçeneğine tıklamayı da unutmayın.

 

 

Gördüğünüz gibi tüm seçenekler karşınızda, ihtiyacınız olan kadar arttırıp yarım kalan işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Sitenizin PHP sürümünü burada düzenlediğiniz PHP sürümüne almayı unutmayın.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.