KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

“509 Bandwidth Limit Exceeded” Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? - MarkaHost

Bir internet sitesi olan hemen hemen herkes en az bir kere de olsa bu hata ile karşılaşmıştır. Bu yazımızda bunun sebeplerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

“509 Bandwidth Limit Exceeded” Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Bir internet sitesi olan hemen hemen herkes en az bir kere de olsa bu hata ile karşılaşmıştır. Bu yazımızda bunun sebeplerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

 

Hemen öncesinde eğer ki internet sitenizi barındırmak için bir hosting, VPS ya da VDS ihtiyacınız varsa paketlerimizi inceleyebilir, dakikalar içerisinde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Bir gün sitenize girdiniz ve karşınızda “509 Bandwidth Limit Exceeded” şeklinde bir hata mı var? Bunun birden fazla sebebi olabilir. Gelin birlikte inceleyelim.

 

Ödeme Hatası

Bazı sağlayıcılar sunucu ya da hosting ücretini ödemediğinizde size bu tazr kısıtlamalar uygulayabilir, dolayısıyla ilk kontrol etmeniz gereken ödenmesi gereken faturalarınızın bulunup bulunmadığıdır.

 

Bant Genişliği Limiti

Bu hatanın en yaygın sebebi gerçekten trafik limitine ulaşmış olmanızdır. Trafik limitli bir paket kullanıyorsanız size verilen limiti aşmış olabilirsiniz. Hizmet aldığınız firma ile iletişime geçerseniz ek ücret ile trafik limitinizi arttırabilir ya da bir üst pakete geçmenizi isteyebilirler. Yazılımsal bir hata olmamakla beraber herhangi bir veri kaybı da söz konusu olmaz. Satın aldığınız pakette 100GB aylık trafik limiti varsa bir sonraki ay kullandığınız trafik miktarı sıfırlanır.

 

Sitenizde çok fazla görsel bulunuyorsa CDN kullanarak trafiğinizi ciddi oranda düşürebilirsiniz. Bu sayede daha pahalı bir paket satın almanız gerekmez.

 

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.