KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

Sıfırdan OviPanel Kurulumu - MarkaHost

Merhabalar; Sizlere bu yazımızda ovil panel sıfırdan nasıl kurulur hakkında bir yazı yazdık, umarım siz değerli okuyucuların işine yarmıştır. Şimdiden iyi okumalar.

cPanel’in yeni fiyat politikası nedeniyle artık bir çok geliştirici yeni web panel yazılımları geliştirmeye başladı. Bunlardan biri de bizim henüz haberimiz olan OviPanel dir. Bu panel cPanel’e o kadar çok benziyor ki bazıları bu zaten cPanel diyebiliyor, ancak değil.

Bu makalede yer alan OviPanel Kurulumu’nu tüm linux VPS veya VDS paketlerinde gerçekleştirebilirsiniz.

OviPanel altyapısı itibariyle bir dönem geliştirilen, halende zpanelx olarak devam eden zpanel, sentora yapısına sahip. Zaten paneli kullanırken bunun izlerini görebiliyorsunuz. Panelde en önemli yapılan iş whm ve cpanel in renk ve tasarımından ilham almak olmuş. Elbette php versiyon seçiçi, modül kurma gibi yeni özelliklerde eklenmiş. Bizim gibi hosting sağlayıcıları eminiz bu tema / skin keşke directadmin’de de olsaydı diyordur 

OviPanelde 2087 portundan WHM yani zadmin, 2082 portundan normal kullanıcı paneline erişilebiliyor. WHM de hesap listesinde cPanel ikonuna tıklayarak girdiğiniz özellik bu panelde de aynı şekilde Login diyerek o kullanıcıda giriş yapmanıza / oturum açmanıza imkan sağlıyor.

Biz bu kurulumu Centos 7 – 64 bit sisteminde denedik. Ek bir not olarak OviPanel için bir garanti sunmadığımızı, güvenliğinden %100 emin olmadığımızı, ovipanel kurarken, kullanırken ve lisans siparişi verirken kendi kararınıza göre işlem yapmanız gerektiğini, doğabilecek sorunlardan dolayı markahost.com.tr olarak sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim.

Öncelikle https://ovipanel.com/#downloads adresinden key sipariş veriyorsunuz, örneğin biz Free trial siparişi verdik. Sipariş sonrası Subscription Key size veriyor bu key i saklıyoruz;

Gelelim kuruluma. Aşağıdaki komutları yürütüyoruz;

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(211 defa görüntülendi. / 1 kişi faydalı buldu.)