KAMPANYA

100 Tane Haber/Blog sitesinde tanıtım yazısı sadece 990 TL üstelik 100 tane makale HEDİYE !

LİNUX SUNUCU ÜZERİNE TEK KOMUT İLE PLESK KURULUMU - MarkaHost

Merhabalar; Sizlere bu yazımıda linux sunucu üzerinde nasıl plesk panel kurarız, Onun hakkında bir yazı yazdık, Umarım faydalı bir içerik olmuştur, şimdiden iyi çalışmalar

Dünyada sanal sunucu ve dedicated sunucu kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen kontrol panelleri arasında yer alan Plesk’in Nisan 2020 tarihi ile en güncel sürümü olan Plesk Obsidian birçok yeniliği ve kolaylığı beraberinde getiriyor. Ayrıca Plesk paneli tamamen satın alan Oakley Capital firması bu sürümde de sürekli trial (deneme sürümü) kullanımına izin veriyor.

Bu sürümle birlikte gelen en büyük yeniliklerden biri olan tek komut (one click) kurulum sayesinde tüm linux sunucu kullanıcıları kurulum işlemini basit bir şekilde hallediyor ve çok büyük bir yükten kurtulmuş oluyor.

 

Nasıl Kurulur?

Öncelikle Linux (CentOS, Ubuntu vb.) sunucumuza Putty veya sizin kullandığınız herhangi bir program ile SSH erişimi yapmamız gerekli.

SSH erişimini yaptıktan sonra aşağıdaki komutla yum güncellemesini yapalım (yapılması zorunlu değildir, ancak yapılırsa daha sağlıklı olur).

1) yum -y update 

2) sh <(curl https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer || wget -O - https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer)

Yukarıdaki kodu çalıştırdıktan sonra kullanılan VPS veya VDS‘in hızına göre ortalama 30 dakikalık bir kurulum süreci bizi bekliyor. Süreç tamamlandıktan sonra tarayıcı adres satırına ipadresi:8880 yazarak Plesk kontrol paneline giriş yapabilirsiniz. Burada sizden istenen birkaç bilgiyi verip ilerledikten sonra Plesk kurulumunuz tamamlanmış olacak.

Tarayıcı üzerinden Plesk Panel’e eriştikten sonra adımları takip ederken sizden lisans kodu istenecek; bu bölüme https://markahost.com.tr/tr/kategori/sunucu-lisans-hizmeti üzerinden geçerli bir lisans kodu alarak trial lisans girişi yapabilir ve Plesk kullanımına başlayabilirsiniz. Unutmayın! Plesk panel sürekli trial kullanımına izin verdiğinden lisansınızın süresi bittikçe yukarıdaki link üzerinden trial lisans kodu alarak lisansınızı yenileyebilir ve hiçbir ücret ödemeden sürekli kullanım yapabilirsiniz.

 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(475 defa görüntülendi. / 5 kişi faydalı buldu.)